Kongres vinogradara u Zagrebu

portal o vinu

Predsjednik Hrvatskog Sabora Luka Bebić otvorio je 32. svjetski kongres vinogradara i vinara, u zagrebačkome hotelu Westinu.

Skup traje do petka, 3. srpnja, a na njemu će sudjelovati 400 znanstvenika, vinarskih i vinogradarskih stručnjaka i poduzetnika iz 30 zemalja.

Organizator 32. svjetskog kongresa vinogradarstva i vinarstva je Ministarstvo poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja. Tijekom sedam dana bit će predstavljeno 287 znanstvenih radova iz 28 zemalja, u četiri radne sekcije.

U sklopu Kongresa održat će se i glavna skupština Međunarodne organizacije za vinogradarstvo i vinarstvo.

Glavna tema kongresa je Globalizacija u vinogradarsko-vinarskom sektoru: perspektive i alternative.